Czcionka

 

KRAINA ŁAGODNOŚCI Bożena Adamek czyta wiersz Józefa Barana "List do żony ..."

Bożena Adamek aktorka Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie

Komentarze 

Posted On
Sty 24, 2011
Posted By
Jerzy
0 RE: Bożena Adamek czyta wiersz Józefa Barana
J.Baran zrealizował w wierszu pomysł doskonały, mistrzowski powiedziałbym.I również uniwersalny - bo to jest list do każdej żony - z długoletniego, zgodnego pożycia. To realizacja uniwersalności poezji - oczywiście.Autor mówi jakby z drugiego planu, ze swojego wnętrza niby do siebie - bo przecież do żony ten tekst ma nie dotrzeć nigdy(skrzynka pocztowa pieca). A dociera do jakże wielkiego audytorium, do wielu czytających poezję, z jakże sugestywną treścią, aktualną zawsze i poruszjącą, bo dotyczy życia dwojga skazanych na siebie ludzi.To retrospektywne zwierciadło przemian przez wiele lat intymnych relacji.Autor właściwie w końcowej sentencji robi co trzeba - do pieca.Bo trudno negować, rozpamiętywać tyle lat wspólnego jedzenia codziennego chleba.To weszło w bilans życia trwającego nadal.
Pani Adamek, emanuje łagodnością twarzy, dobrze czyta, jest tutaj bardzo sugestywna. Ten przekaz dodaje mu autentyczności, życiowej prawdy.
Byłem poruszony i zachwycoany. Pozdrawiam

 

SUBSKRYBCJA WIADOMOŚCI

Jeśli chcesz być informowany/a o nowościach w naszym serwisie wpisz swoje imię i adres e-mail a będziemy Ci wysyłać wiadomości po dodaniu nowego filmu.

Twoje imię:

Twój adres:

Aktualnie gościmy:

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Jesteś    osobą odwiedzającą naszą witrynę.